Szef FIFA chce tylko profesjonalnych arbitrów
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Prezydent FIFA Sepp Blatter chce, aby od 2014 roku mecze piłkarskich mistrzostw świata prowadzili wyłącznie zawodowi sędziowie. To efekt istotnych pomyłek arbitrów podczas mundialu w RPA. <I>Nie może być tak, by amatorzy prowadzili mecze, w których rywalizują sami profesjonaliści</i> - oznajmił Blatter.
Blatter powiedział, że opracowanie jasnych zasad określających, jakie wymogi powinien spełniać profesjonalny sędzia jest priorytetowym zadaniem FIFA na najbliższe miesiące. Zapowiedział, że szczegóły projektu przedstawione zostaną w październiku.
Prezydent światowej federacji futbolu będzie się starać o reelekcję i zamierza wprowadzić zmiany w przypadku ponownego wyboru.