RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polka zdobyła złoty medal mistrzostw świata w kolarskim wyścigu punktowym

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Katarzyna Pawłowska wygrała wyścig punktowy podczas rozgrywanych w Londynie mistrzostw świata w kolarstwie torowym. To jej trzeci złoty medal w karierze. Poprzednio triumfowała dwukrotnie w wyścigu scratch w 2012 i 2013 roku.

W sobotę zawodniczka holenderskiej grupy zawodowej Boels-Dolmans o punkt wyprzedziła dwie rywalki: Kanadyjkę Jasmin Glaesser oraz Kubankę Arlenis Sierrę.

Wyścig punktowy nie jest konkurencją olimpijską, ale 26-letnia kolarka z wielkopolskich Przygodzic wywalczyła w piątek w Londynie razem z koleżankami kwalifikację do Rio w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie.

Po raz pierwszy w historii torowych mistrzostw świata polska ekipa zdobyła więcej niż jeden medal. W środę po srebro sięgnęła Małgorzata Wojtyra w wyścigu na 3 km na dochodzenie.

(abs)

Źródło: PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: