RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Paraolimpiada: Dwa złota i brąz dla Polski

Publikacja: Piątek, 3 września (08:35) Aktualizacja: Piątek, 3 września (09:00)

Noc przyniosła nam trzy medale na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. ​Tenisistki stołowe Natalia Partyka i Karolina Pęk zwyciężyły w turnieju drużynowym, Barbara Bieganowska-Zając wygrała bieg na 1500 metrów a brąz w skoku wzwyż wywalczył Maciej Lepiato.

Kolejny worek z medalami dla Polaków na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. W nocy biało-czerwoni zdobyli trzy medale: dwa złote i jeden brązowy. Tenisistki stołowe Natalia Partyka i Karolina Pęk zwyciężyły w turnieju drużynowym. W finale pokonały reprezentujące Australię Qian Yang i Li Na Lei 2:0. Partyka i Pęk powtórzyły sukces z Rio de Janeiro. 

Z kolei lekkoatletka Bieganowska-Zając po raz czwarty sięgnęła po złoto. 

W Sydney w 2000 roku była najlepsza na 800 m, zaś w Londynie, Rio i Tokio na 1500 m. W stolicy Japonii uzyskała czas 4.27,84. Wyprzedziła Ludmyłę Danylinę 4.32,82 i Brytyjkę Hannah Taunton 4.35,34.

Brązowy medal zdobył w skoku wzwyż Maciej Lepiato, mistrz paraolimpijski z 2012 i 2016 roku. W Tokio osiągnął trzeci rezultat 2,04 m. 

Wcześniej przez długi czas borykał się z kontuzją Achillesa. 

Złoto zdobył Brytyjczyk Jonathan Broom-Edwards (2,10), a srebro Kumar Praveen (2,07) z Indii.

Biało-czerwoni zdobyli do tej pory w Tokio 22 krążki, ale jeden prawdopodobnie zostanie odebrany.
O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m. 


Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: