RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niemiecki bokser przyłapany na dopingu. Może stracić tytuł mistrza świata WBA

Autor: Publikacja: Niedziela, 17 kwietnia (15:05) Aktualizacja: Niedziela, 17 kwietnia (14:00)

Niemiecki bokser Felix Sturm może stracić tytuł mistrza świata federacji WBA w wadze superśredniej zdobyty 20 lutego na ringu w Oberhausen, gdzie pokonał Rosjanina Fiodora Czudinowa. Wszystko przez pozytywny wynik testu antydopingowego.

Badanie wykazało w organizmie pięściarza obecność zabronionego środka - sterydu anabolicznego stanozololu, co potwierdził prezes niemieckiego stowarzyszenia zawodowych bokserów (BDB) Thomas Puetz.

Sam zawodnik w wywiadzie prasowym wszystkiemu zaprzecza. Sturm wierdzi, że jest niewinny i posiada wynik badania próbki "B", który oczyszcza go ze wszystkich podejrzeń. Poinformował też, że przekazał sprawę prawnikom.

Sturm był wcześniej czempionem kategorii średniej. Pierwszy pojedynek z Czudinowem, o wakujący tytuł WBA, przegrał niejednogłośnie na punkty, zaś w rewanżu zwyciężył po 12 rundach.

W zawodowej karierze 37-letni Felix Sturm (pod nazwiskiem Adnan Catic zdobył w 2000 roku amatorskie mistrzostwo Europy) wygrał 40 pojedynków, pięć przegrał, a trzy zremisował. Z kolei 28-letni Czudinow w Oberhausen poniósł pierwszą porażkę po 14 zwycięstwach z rzędu.

(mn)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: boks

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: