RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nie żyje wybitna tenisistka Doris Hart

Publikacja: Niedziela, 31 maja (07:23) Aktualizacja: Niedziela, 31 maja (07:00)

W wieku 89 lat na Florydzie zmarła jedna z wybitnych zawodniczek światowego tenisa Amerykanka Doris Hart. Była triumfatorką 35 turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej w połowie XX wieku.

Hart rozpoczynała treningi w wieku sześciu lat, a sport miał być w jej przypadku jedną z form terapii przeciwko wirusowi polio. Choroba ta pozostawiła trwałe uszkodzenie prawej nogi i lekarze rozważali nawet w pewnym momencie amputację.

Doris Hart wygrała indywidualnie dwa razy US Open (1954 i 1955) i French Open (1950 i 1952) oraz raz na trawiastych kortach Wimbledonu (1951) i w Australian Open (1949).

Została wprowadzona do Galerii Sław Tenisa w Newport w 1969 roku.

(abs)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: tenis

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: