RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

MŚ w wioślarstwie. Artur Mikołajczewski brązowym medalistą

Autor: Publikacja: Piątek, 8 września (14:22) Aktualizacja: Piątek, 8 września (14:00)

Artur Mikołajczewski zdobył w Belgradzie brązowy medal wioślarskich mistrzostw świata w rywalizacji jedynek wagi lekkiej. Zwyciężył Szwajcar Andri Struzina, a srebro wywalczył Włoch Niels Torre.

To pierwszy medal Biało-Czerwonych w stolicy Serbii. 

W sobotę w finale A wystąpi jeszcze broniąca tytułu czwórka podwójna, która już zapewniła sobie kwalifikację do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Jedynki wagi lekkiej nie ma w programie imprezy w Paryżu.

Żadna z 10 pozostałych polskich osad nie zajmie lokaty wyższej niż siódma. Trzy z nich: obie dwójki podwójne wagi lekkiej oraz czwórka bez sterniczki liczą się jeszcze w walce o kwalifikację olimpijską.

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: