RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

MŚ w boksie: Sensacja z Mongolii

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bokserzy z Mongolii rzadko zdobywają medale igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Niespodziewanie do finału wagi koguciej (54 kg) MŚ w Chicago awansował Enkhbat Badar-Uugan. W sobotnim pojedynku o złoty medal spotka się z Rosjaninem Siergiej Wodopianowem.

Dotychczas największym sukcesem 22-letniego Badar-Uugana był brązowy medal Igrzysk Azjatyckich w Dausze (2006). Natomiast kilkanaście miesięcy temu na zawodach w czeskim Usti nad Łabą wygrał z nim Krzysztof Rogowski.

W historii MŚ Mongolia ma dwóch srebrnych medalistów - Ravsala Otgonbayara (57 kg) - 1982 rok i Tumentsetsega Uitumena (60 kg) - 1997.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: