RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mecze w Poznaniu bez kibiców gości

Publikacja: Środa, 20 kwietnia (12:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polski Związek Piłki Nożnej zgodził się, aby mecze na poznańskim Stadionie Miejskim Lecha i pierwszoligowej Warty do końca sezonu były rozgrywane bez udziału kibiców gości. Powodem są remonty wokół stadionu.

Przy stadionie niedawno rozpoczęła się budowa specjalnej kładki dla przyjezdnych kibiców, a dodatkowo modernizowana jest ul. Bułgarska, przy której zlokalizowany jest stadion. W związku z tym funkcjonariusze mają spory kłopot, by bezpiecznie doprowadzić kibiców gości na ich sektor. Dlatego też policja, za pośrednictwem poznańskich klubów, wnioskowała o rozgrywanie spotkań na Stadionie Miejskim bez udziału fanów zespołów przyjezdnych do końca czerwca, na co zgodził się Wydział ds. Bezpieczeństwa na Obiektach PZPN.

Najbliższe spotkanie u siebie Lech rozegra w Wielką Sobotę z GKS Bełchatów. Nie wysyłaliśmy biletów do Bełchatowa, bo zakładaliśmy, że taka decyzja zapadnie - powiedział wiceprezes Lecha Arkadiusz Kasprzak.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: