Polacy, aby marzyć o grze w półfinale turnieju, musieli przede wszystkim liczyć na porażkę Włochów z Bułgarami. Gracze z Bałkanów wykonali plan w 100 proc. i rozbili Italię w trzech setach. Polakom do awansu wystarczało więc zwycięstwo nad Argentyńczykami. Mecz był niezwykle zacięty, lecz ostatecznie podopieczni Andrei Anastasiego zwyciężyli po tie-breaku i mogą szykować się do półfinałowego starcia z Rosją.
W drugim półfinale zmierzą się Brazylijczycy z Argentyńczykami.