Jastrzębski Węgiel rywalizował z Noliko w LM niemal dokładnie sześć lat temu. Wtedy bezapelacyjnie lepsi byli Belgowie. Wygrali w katowickim Spodku 3:0 i u siebie 3:1. Do wygranej poprowadził ich rozgrywający Vital Heynen, obecnie trener zespołu.
W ekipie z Jastrzębia pozostali dwaj zawodnicy z tamtego składu - libero Paweł Rusek i Marcin Wika. Wierzę, że stać nas na awans - powtarzał już przed pierwszym meczem trener Jastrzębskiego Węgla Lorenzo Bernardi. W przypadku wygrania "normalnego" meczu przez Noliko, o wszystkim rozstrzygnie "złoty set".