RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ivanovic ukarana za wizytę w toalecie

Publikacja: Czwartek, 14 października (20:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Serbka Ana Ivanovic, po wygranej z Czeszką Barborą Zahlavovą-Strycovą 6:3, 6:2, awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Tour w Linzu. Była liderka rankingu tenisistek zwyciężyła, choć została ukarana za... długi pobyt w toalecie.

Ivanovic poprosiła o przerwę na wizytę w toalecie już po pierwszym gemie meczu. Jednak przebywała tam dłużej niż pozwala regulamin, więc po powrocie na kort sędzia prowadzący spotkanie ukarał ją odebraniem czterech punktów - za każde 20 sekund ponad limit trzech minut. Oznaczało to stratę całego gema. To jednak nie wytrąciło zawodniczki z równowagi Serbka pewnie pokonała rywalkę i weszła do ćwierćfinału. W piątek zmierzy się z Niemką Julią Goerges.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: