RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Były słowacki hokeista popełnił samobójstwo

Publikacja: Niedziela, 14 września (20:42) Aktualizacja: Niedziela, 14 września (20:00)

Były słowacki hokeista Miroslav Hlinka, mistrz świata z 2002 roku, popełnił samobójstwo. Informację mediów potwierdziła policja oraz Michal Londauer, dyrektor klubu w Bańskiej Bystrzycy, gdzie Hlinka pracował ostatnio jako asystent trenera.

Pochodzący z Trenczyna Hlinka występował w klubach czeskich i słowackich, w fińskim Jokericie Helsinki oraz w szwedzkim Modo. Z reprezentacją Słowacji zdobył medale mistrzostw świata we wszystkich kolorach: oprócz złotego z Goeteborga, także srebro z Sankt Petersburga (2000) i brąz z Helsinek (2003).

Sportowiec był kuzynem czeskiego hokeisty Jaroslava Hlinki. Miał 42 lata.

(mal)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: hokej

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: