RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bojerowe MŚ: Srebro Burczyńskiego, brąz Zakrzewskiego

Publikacja: Środa, 2 lutego (06:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwa medale 38.mistrzostw świata w żeglarstwie lodowym zdobyli w USA reprezentanci Polski. Na tafli Jeziora Senachwine w stanie Illinois srebro wywalczył obrońca tytułu Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn), a brąz - jak rok temu Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki).

Zwyciężył po raz piąty (poprzednio w latach 1998, 1999, 2002, 2005) Amerykanin Ron Sherry, który wszystkie wyścigi, a było ich pięć, kończył na drugiej pozycji. Natomiast Burczyński dwa wygrał, ale w ogólnym bilansie zabrakło mu jednego punktu, by mógł wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego.

Po eliminacjach, w trzech grupach (złota, srebrna i brązowa) rywalizowało 120 zawodników, którym obfite opady śniegu uniemożliwiły rozegranie większej liczby wyścigów.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: