RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Belgijski kolarz Greg Van Avermaet złamał obojczyk podczas wyścigu

Publikacja: Poniedziałek, 4 kwietnia (07:04) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Greg Van Avermaet złamał obojczyk w kraksie podczas niedzielnego wyścigu klasycznego Dookoła Flandrii. Teraz czeka go operacja, do ścigania wróci najwcześniej za kilka tygodni.

30-letni Van Avermaet był zaliczany do faworytów "Flandryjskiej Piękności", podobnie jak innego wyścigu po bruku Paryż-Roubaix, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. Na welodromie w Roubaix Belg zajął w ubiegłym roku trzecie miejsce. Jest też laureatem wyścigu najwyższej kategorii - Tirreno-Adriatico. Van Avermaet do formy wróci najwcześniej za 6 tygodni.


(dp)

Źródło: PAP
Tagi: wyścig

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: