Pływanie jest najsłabszą stroną polskiej zawodniczki. Jednak w Portugalii po wyjściu z wody nie straciła zbyt wiele do konkurentek, mimo że tę konkurencję kończyła dopiero w trzeciej grupie. Ale potem pokazała ogromną klasę. Na rowerze mijała z wielką łatwością kolejne rywalki, chociaż trasa miała kilka ciężkich podjazdów. Do trzeciej konkurencji przystępowała już z pozycji liderki. Ponieważ bieg jest jej domeną, nie dała się wyprzedzić, pomimo że za plecami miała mocną konkurencję. Atakowały ją Ukrainka Julia Sapunowa i Włoszka Anna Maria Mazetti.
Agnieszka Jerzyk jest również lekkoatletką. W tym roku zdobyła dwa brązowe medale w mistrzostwach Polski seniorów - w Bydgoszczy w biegu przełajowym na dystansie 8 km oraz w Sosnowcu na 10 km. W marcu startowała w przełajowych mistrzostwach świata zajmując 70. miejsce.