RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Agencja AP: Polacy zdobędą w Rio 12 medali

Publikacja: Sobota, 30 lipca (22:35) Aktualizacja: Niedziela, 31 lipca (00:00)

Polacy wywalczą w Rio de Janeiro 12 medali olimpijskich - przewiduje amerykańska agencja prasowa Associated Press (AP). Złote zdobędzie troje lekkoatletów: dyskobol Piotr Małachowski oraz młociarze Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek.

Według AP srebrne krążki wywalczą: w kajakarstwie Marta Walczykiewicz (K1 na 200 m) i kobieca czwórka na 500 m, w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska, w żeglarskiej klasie RS:X Małgorzata Białecka, w wioślarstwie dwójka podwójna Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj oraz czwórka podwójna mężczyzn, drużyna siatkarzy, a także ciężarowiec Adrian Zieliński (94 kg).

Jedyny brązowy medal zdobyć mają kajakarze Michał Kudła i Mateusz Kamiński (C2 1000 m).

(mal)

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: