RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

​Adam Wiśniewski nowym prezesem Orlen Wisły Płock

Publikacja: Środa, 5 lipca (20:08) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Były reprezentant Polski w piłce ręcznej został prezesem klubu, w którym spędził całą swoją karierę. Wiśniewski z Wisłą Płock pięć razy zdobywał mistrzostwo Polski, a dwa razy wygrał rozgrywki krajowego pucharu. Kibice Wisły mówią o nim: "Legenda, ikona, twarz klubu".

W reprezentacyjnej koszulce Wiśniewski wystąpił 52 razy rzucając 91 goli. Jego największym  sukcesem w biało-czerwonych barwach było wywalczenie brązowego medalu mistrzostw świata.

Pod koniec maja rozegrał ostatni ligowy mecz w barwach Wisły. Klubową koszulkę założy jeszcze raz w sierpniu, podczas swojego pożegnalnego spotkania. Już wtedy będzie występował na parkiecie w podwójnej roli - lewoskrzydłowego i prezesa klubu. Obowiązki prezesa ma zacząć pełnić od 10 lipca.

Wiśniewski na stanowisku zastąpi Artura Zielińskiego, który został odwołany przez radę nadzorczą 3 lipca. Powodem był brak realizacji przedsezonowych celów sportowych - zdobycia krajowego trofeum oraz awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.


(łł)

Źródło: RMF FM

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: