ZUS będzie domagał się od brytyjskiego Lowcost Travelgroup opłacenia zaległych składek emerytalnych za swoich pracowników - dowiedział się reporter RMF FM. Firma nie płaciła składek od pół roku.

Brytyjskie biuro turystyczne w piątek ogłosiło bankructwo i zwolniło swoich pracowników. W Krakowie, gdzie pracowało najwięcej osób, na bruk trafiło prawie 300 osób. 

Pracodawca nie płaci obowiązkowych składek od lutego tego roku. Jak dowiedział się reporter RMF FM Paweł Pawłowski, byli pracownicy biura nie będą musieli sami regulować należności. To zobowiązanie ciąży na brytyjskiej firmie.

Sprawie przygląda się też Państwowa Inspekcja Pracy. Kontrola rozpoczęła się dzisiaj. Dotyczy przestrzegania prawa pracy przez pracodawcę - mówi Anna Majerek z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie.

Pełne wyniki kontroli poznamy nie wcześniej niż za miesiąc.

Lowcost Travelgroup to brytyjska firma świadcząca usługi turystyczne. Swoje oddziały ma w Hiszpanii, Szwajcarii i Polsce. Krakowska filia zajmowała się głównie outsourcingiem. Była największa - z 451 wszystkich pracowników grupy zatrudniała ponad 300 osób.

(IK)