Do aresztu trafi dziś podejrzany o kradzieże aut 37-letni Bartosz L. z Gdańska, pseudonim Lubo. Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Gdańsku, który ostatecznie kazał aresztować dobrze znanego policji mężczyznę, od wielu lat pojawiającego się w głośnych sprawach dotyczących zorganizowanej przestępczości w Trójmieście.

Poszukiwany i dobrze znany policji złodziej samochodów został zatrzymany pod Gdańskiem. Kryminalni z komendy miejskiej chcieli skontrolować go, gdy przypadkowo rozpoznali go za kółkiem drogiego samochodu. Złodziej zaczął ucieczkę, którą zakończył w… bagnie. czytaj więcej

Przypomnijmy, że mężczyzna pod koniec października wpadł na gorącym uczynku. Złodziej zakończył swoją ucieczkę przed policją... w bagnie. 

Prokurator rejonowy z Pruszcza Gdańskiego - mimo sugestii policji  - nie zawnioskował jednak wówczas o tymczasowe aresztowanie Bartosza L. i zwolnił mężczyznę do domu. Po naszej interwencji sprawą zainteresowano się w Ministerstwie Sprawiedliwości. Wszczęto kontrolę w Prokuraturze Rejonowej w Pruszczu Gdańskim. Kolejny raz zatrzymano także Bartosza L., ale na jego aresztowanie nie zgodził się Sąd Rejonowy w Gdańsku. Prokuratura złożyła jednak zażalenie, a Sąd Okręgowy przychylił się do wniosku o aresztowanie gangstera. 

Mężczyzna ma spędzić w areszcie najbliższe 3 miesiące.  

(mal)