Sześcioosobowa szajka złodziei rozbita przez policję w Jasienicy na Podbeskidziu. Grupa wpadła na gorącym uczynku, kiedy okradała punkt skupu części samochodowych. Została zatrzymana przez mieszkańców.

Najpierw był telefon do oficera dyżurnego policji z informacją, że ktoś skrępował i zatrzymał złodziei, którzy chcieli ukraść części samochodowe w Rudzicy niedaleko Bielska-Białej. Na razie nie wiadomo jeszcze kto i jak tych ludzi zatrzymał, a potem zawiadomił policjantów.

Wygląda jednak na to, że akcja mogła być wcześniej przygotowana a potencjalni złodzieje obserwowani. Natomiast po przyjeździe na miejsce policja zauważyła i zatrzymała jeszcze inne osoby, które były w pobliżu. Jak się okazało byli to wspólnicy zatrzymanych wcześniej złodziei. W sumie w ręce policjantów wpadło 6 osób. Części samochodowe, które chcieli ukraść warte były około sześciu tysięcy złotych.

Policja szybko połączyła ostatnią kradzież z dwiema poprzednimi, które były w tej samej firmie. Jak się okazało ta sama szajka złodziejska wcześniej włamała się tam do pomieszczeń gospodarczych a potem ci sami złodzieje skradli też części samochodowe.

Wszyscy zatrzymani po przesłuchaniach - ale już z prokuratorskimi zarzutami - zostali zwolnieni. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.