Śnieg po kostki, miejscami po kolana przywitał rano mieszkańców Warszawy. Ale nie tylko. W ciągu nocy w wielu regionach sypnęło śniegiem; drogi, chodniki i samochody pokryły się kilkunastocentymetrową warstwą śniegu. Służby walczą ze śniegiem, ale kierowcy powinni liczyć się z trudnymi warunkami. W gigantycznym karambolu na Mazowszu zderzyło się 60 aut.

Przed wyjściem do pracy radzimy wcześniej wyjść, by odśnieżyć samochód. Trzeba jednak pamiętać, że nawet już uda wam się wyjechać z parkingu, musicie uzbroić się w cierpliwość. Ulice w Warszawie są białe i śliskie.

Nie lepiej jest na południu Polski. Fatalnie jeździ się w Bieszczadach - donosi reporter RMF FM Maciej Grzyb. Ślisko jest na trasach z Sanoka do Przemyśla i z Sanoka do Barwinka. Problemy z dojazdem są również w rejonie przejścia granicznego w Chyżnem.

Do tragicznego wypadku doszło w Tylmanowej na drodze ze Szczawnicy do Nowego Sącza- ostrzega reporter RMF FM Maciej Pałahicki. Na śliskiej drodze kierowca z Krakowa stracił panowanie nad samochodem, "otarł" się o jadący z naprzeciwka bus i wpadł do rowu. Kierowca zginął na miejscu. Pasażerom i kierowcy busa nic się nie stało.

Drogowcy nie radzą sobie z odśnieżaniem tras na Podhalu. Niemal bez przerwy na drogi wiatr nawiewa śnieg z pól. Na lokalnych trasach zalega warstwa ujeżdżonego śniegu. W Zakopanem leży około 35 cm śniegu.

Lawinowo rośnie też liczba stłuczek i kolizji w województwie śląskim. Od rana policja dostała informacje o ponad 75 drogowych incydentach i ciągle napływają nowe zgłoszenia - ostrzega reporter RMF FM Marcin Buczek.

3 osoby zostały niegroźnie ranne w wypadku na jednym ze skrzyżowań w Gdańsku- informuje nasz reporter Wojciech Jankowski. W autobus wjechała tam ciężarówka. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Po wypadku ruch wahadłowy wprowadzono na drodze krajowej nr 2 Poznań - Świecko między Brójcami a Lutolem Suchym w Lubuskiem. Zderzyły się tam cztery samochody, jedna osoba została ranna.

Zima nie odpuszcza również w Niemczech. Na autostradzie w Turyngii zderzyło się ponad 40 samochodów- informuje korespondent RMF FM w Berlinie Adam Górczewski. 11 osób zostało rannych, dwie są w ciężkim stanie. Rano na północy i wschodzie Niemiec, a wiec przy granicy z Polską trasy są białe i śliskie.

O ataku zimy informują również nasi internauci m.in. z okolic Elbląga i Tomaszowa Lubelskiego czy Torunia. Zobacz zdjęcia nadesłane na Gorącą Linię RMF FM. Zobacz zdjęcia nadesłane na Gorącą Linię RMF FM

Zima przypuściła atak także w Twojej okolicy? Prześlij nam informację, zdjęcia lub film.

Gorąca Linia RMF FM jest do Twojej dyspozycji.