Śnieg po kostki, miejscami po kolana przywitał rano mieszkańców Warszawy. Ale nie tylko. W ciągu nocy w wielu regionach sypnęło śniegiem; drogi, chodniki i samochody pokryły się kilkunastocentymetrową warstwą śniegu. Służby walczą ze śniegiem, ale kierowcy powinni liczyć się z trudnymi warunkami. W gigantycznym karambolu na Mazowszu zderzyło się 60 aut.

Zima nie odpuszcza. Relacja Agnieszki Witkowicz

Przed wyjściem do pracy radzimy wcześniej wyjść, by odśnieżyć samochód. Trzeba jednak pamiętać, że nawet już uda wam się wyjechać z parkingu, musicie uzbroić się w cierpliwość. Ulice w Warszawie są białe i śliskie.

Nie lepiej jest na południu Polski. Fatalnie jeździ się w Bieszczadach - donosi reporter RMF FM Maciej Grzyb. Ślisko jest na trasach z Sanoka do Przemyśla i z Sanoka do Barwinka. Problemy z dojazdem są również w rejonie przejścia granicznego w Chyżnem.

Do tragicznego wypadku doszło w Tylmanowej na drodze ze Szczawnicy do Nowego Sącza- ostrzega reporter RMF FM Maciej Pałahicki. Na śliskiej drodze kierowca z Krakowa stracił panowanie nad samochodem, "otarł" się o jadący z naprzeciwka bus i wpadł do rowu. Kierowca zginął na miejscu. Pasażerom i kierowcy busa nic się nie stało.

Drogowcy nie radzą sobie z odśnieżaniem tras na Podhalu. Niemal bez przerwy na drogi wiatr nawiewa śnieg z pól. Na lokalnych trasach zalega warstwa ujeżdżonego śniegu. W Zakopanem leży około 35 cm śniegu.

Drogowcy na Śląsku nie radzą sobie z odśnieżaniem. Relacja Marcina Buczka

Lawinowo rośnie też liczba stłuczek i kolizji w województwie śląskim. Od rana policja dostała informacje o ponad 75 drogowych incydentach i ciągle napływają nowe zgłoszenia - ostrzega reporter RMF FM Marcin Buczek.

3 osoby zostały niegroźnie ranne w wypadku na jednym ze skrzyżowań w Gdańsku- informuje nasz reporter Wojciech Jankowski. W autobus wjechała tam ciężarówka. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Po wypadku ruch wahadłowy wprowadzono na drodze krajowej nr 2 Poznań - Świecko między Brójcami a Lutolem Suchym w Lubuskiem. Zderzyły się tam cztery samochody, jedna osoba została ranna.

Zima nie odpuszcza również w Niemczech. Na autostradzie w Turyngii zderzyło się ponad 40 samochodów- informuje korespondent RMF FM w Berlinie Adam Górczewski. 11 osób zostało rannych, dwie są w ciężkim stanie. Rano na północy i wschodzie Niemiec, a wiec przy granicy z Polską trasy są białe i śliskie.

O ataku zimy informują również nasi internauci m.in. z okolic Elbląga i Tomaszowa Lubelskiego czy Torunia. Zobacz zdjęcia nadesłane na Gorącą Linię RMF FM. Zobacz zdjęcia nadesłane na Gorącą Linię RMF FM

Zima przypuściła atak także w Twojej okolicy? Prześlij nam informację, zdjęcia lub film.

Gorąca Linia RMF FM jest do Twojej dyspozycji.