Cztery osoby zginęły w wypadku na krajowej "siedemnastce", do którego doszło w Strzyżowicach niedaleko Puław. Czołowo zderzyły się tam dwa busy. Dziewięcioro rannych pasażerów przewieziono do szpitala.


Samochodami podróżowało w sumie czternaście osób. Policja ustaliła, że tuż przed zderzeniem jeden z kierowców chciał ominąć jadące zbyt blisko środka drogi rowerzystki i zjechał na przeciwny pas ruchu. Policja poszukuje tych dwóch kobiet, które odjechały z miejsca wypadku. Na razie nie udało się ustalić ich tożsamości.

Na miejscu wypadku zginęły cztery osoby, w tym kierowcy obydwu pojazdów. Dziewięcioro rannych trafiło do szpitala. Tylko jeden z podróżujących wyszedł z wypadku bez szwanku i mogła go przesłuchać policja.

Ruch na krajowej "siedemnastce" przez kilka godzin był zablokowany, a później odbywał się wahadłowo. Policja poinformowała, że osoby, które zginęły w wypadku, miały od 30-55 lat i pochodziły z Lubelszczyzny. Jeden z busów, który brał udział w zderzeniu, nie był przystosowany do przewozu osób.