Promocją turystyki w Polsce zajmie się człowiek, który promował między innymi... Koreę Północną. W rozmowie z Robertem Mazurkiem gość Porannej rozmowy w RMF FM minister sportu i turystyki Witold Bańka ujawnił, że podpisanych zostało już 8 umów z tzw. influencerami, którzy na swoich vlogach będą promować Polskę jako miejsce warte odwiedzenia. Bańka ujawnił, że jednym z nich jest FunForLouis.

Youtuberzy są zakontraktowani, podpisane są z nimi umowy - mówił Witold Bańka w Porannej rozmowie w RMF FM. Dodał, że jest "zakontraktowanych" ośmiu youtuberów, w tym FunForLouis. To jest jeden z 10 najciekawszych youtuberów z listy Forbesa - zdradził nam minister Bańka. Jestem przekonany, że projekt youtuberów chwyci - mówił.

Dziennikarz RMF FM Tomasz Skory donosi, że w co najmniej kilku zamieszczonych w serwisie Youtube dwa lata temu filmikach Louis Cole, bo tak brzmi pełne nazwisko vlogera, opisywał swoją podróż po Korei Północnej. Był za to dość powszechnie krytykowany, podróż opisywano zaś jako propagandę północnokoreańskiego reżimu.

FunForLouis podkreślał wtedy, że nie zgadza się z jego ideologią, a jego podróży i filmów nie opłacał rząd w Pjongjangu.

Pochodzący z Wielkiej Brytanii Louis Cole podczas swoich podróży po świecie wielokrotnie budził kontrowersje. W 2013 roku transmitował w sieci nawet swoje aresztowanie na lotnisku Heathrow po powrocie z jednej z nich.

Kontrowersje i filmy dały mu jednak jak dotąd niemal dwa miliony widzów.

 (j.)