Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał mężczyzna, który 1 grudnia zaatakował nożem pielęgniarkę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. 47-latek został aresztowany na 3 miesiące. Ten czas spędzi na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego.

Napastnik po ataku trafił do szpitala psychiatrycznego. Lekarze nie pozwalali na jego udział w śledztwie. 47-latek poczuł się jednak lepiej i został doprowadzony do prokuratury.

Leszek B. przyznał się do winy. Twierdzi, że do szpitala przyszedł, by zabić. Nie potrafił jednak wyjaśnić dlaczego. Śledczy sprawdzą teraz jego poczytalność. Mężczyźnie grozi kara dożywocia.

Kobietę udało się uratować

Na początku grudnia mężczyzna przyszedł na do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Zainteresowała się nim 56-letnia pielęgniarka, która zapytała, czy potrzebuje pomocy. Wtedy Leszek B. bez żadnego powodu zaatakował kobietę gazem, a później dźgnął ją kilka razy nożem. Napastnika obezwładniła ochrona szpitala. Kobieta trafiła na operację. Lekarzom udało się ją uratować.