Warszawscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził 13-letniej dziewczynce, że ją zabije. 39-latek wszedł z dzieckiem do windy i tam zaatakował.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z bloków przy ul. Bolesławickiej na warszawskim Targówku. Mężczyzna miał zaczepić 13-letnią dziewczynkę w windzie.

Dziewczynka opowiadała później, że mężczyzna miał w ręku - jak to określiła policja - niebezpieczny przedmiot i groził, że ją zabije.

Udało jej się uciec i o wszystkim powiedziała rodzicom. Ci zaalarmowali policjantów.

Kiedy przyjechał radiowóz, mężczyzna stał przed blokiem. Zachowywał się podejrzanie. Mundurowi próbowali z nim rozmawiać. Jak mówi mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, po chwili wiedzieli, że mają co czynienia ze sprawcą.

39-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec 13-latki. Przyznał się. Decyzją sądu już został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 2 lat więzienia.

 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.