Uwaga kierowcy - z powodu protestów mieszkańców od godz. 15 do godz. 20 mogą pojawić się utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Oddział w powiecie grodziskim na Mazowszu oraz na węźle przy zjeździe z autostrady A2 na odcinku Tłuste - Natolin. Mieszkańcy nie chcą zgodzić się na budowę linii wysokiego napięcia.

W Oddziale na krajowej "ósemce" mieszkańcy będą przechodzić przez przejście dla pieszych na skrzyżowaniu z ulicami Chełmońskiego i Słonecznej.

Osoby jadące do Warszawy powinny wybrać objazd przez Radziejowice, Grodzisk Mazowiecki do Siestrzeni. Kierowcy jadący z Warszawy powinni w Siestrzeni pojechać w kierunku Grodziska Mazowieckiego, a następnie przez Radziejowice do drogi krajowej nr 8.

Drugi protest będzie prowadzony na rondzie w rejonie węzła przy zjeździe z autostrady A2 oraz na przejściu dla pieszych w Tłustem. Uczestnicy będą przechodzili przez przejście oraz będą jeździli samochodami w rejonie ronda.

Policja radzi, by kierowcy, którzy będą jechali autostradą A2 z Warszawy, zjeżdżali z autostrady na wysokości węzła Pruszków.

(mpw)