Uwaga rodzice! Już tylko przez niecałe dwa tygodnie możecie składać wnioski o rekompensaty za podręczniki kupione dla Waszych pociech. Warto o tym pamiętać, bo w zeszłym roku nie skorzystali wszyscy, którzy mieli do tego prawo. Z blisko 120 milionów złotych przeznaczonych na rządowy program „Wyprawka Szkolna” do budżetu wróciła aż jedna piąta tej kwoty.

W tym roku do wzięcia jest jeszcze więcej, bo aż 156 milionów złotych. Według szacunków Ministerstwa Edukacji Narodowej z dotacji mogą skorzystać rodzice 488 tysięcy dzieci. Tyle maluchów spełnia kryteria - między innymi mają orzeczenie o niepełnosprawności, wymagają specjalnego kształcenia lub żyją w rodzinach, w których dochód na osobę nie przekracza 539 złotych netto.

Tym razem z programu "Wyprawka Szkolna" nie mogą korzystać rodzice uczniów klas pierwszych - to dlatego, że od września mają do dyspozycji darmowe podręczniki.

O dofinansowanie warto się starać, bo można dostać nawet do 770 złotych. Procedura nie jest trudna - wystarczy złożyć wniosek do dyrektora szkoły. Ci, którzy potrzebują porady lub pomocy w wypełnieniu i składaniu wniosku, powinni zgłosić się do pracowników lokalnych ośrodków pomocy społecznej.