Awaria była prawdopodobną przyczyną wtorkowego wypadku wiatrakowca w miejscowości Chrcynno na Mazowszu - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. W katastrofie zginął doświadczony instruktor razem ze swoim uczniem.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pułtusku. Śledczy przesłuchują świadków, zabezpieczają dokumentację techniczną wiatrakowca oraz zapisy monitoringu wizyjnego znajdującego się na lotnisku.

Aeroklub Polski na swoim profilu na Facebooku napisał, że w wypadku zginął Alojzy Dernbach, wielokrotny Mistrz Świata i Europy, członek Kadry Mikrolotowej, instruktor, pilot lotniowy, motoparalotniowy, motolotniowy, samolotowy i wiatrakowcowy. "Wiatrakowiec zaczął się rozpadać jeszcze w powietrzu"

We wtorek około godziny 13 spadł na płytę lotniska aeroklubu i stanął w płomieniach. Zginęły dwie osoby, które były na pokładzie.

Jak przyjechaliśmy na miejsce zastaliśmy zgliszcza statku powietrznego. To był taki wiatrakowiec, czyli taki mini-śmigłowiec treningowy. Całkowicie spalony, zniszczony na skutek wypadku. Były też dwie ofiary śmiertelne - podkreślił w rozmowie z RMF FM Tomasz Wołoszyn ze straży pożarnej.

Z naszych informacji wynika, że wiatrakowiec zaczął się rozpadać jeszcze w powietrzu - podkreślił zastępca szefa Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych Andrzej Pussak.