Do wypadku autokaru i samochodu osobowego doszło w miejscowości Kołaki w województwie mazowieckim na drodze DK61. Na miejscu zginął kierowca osobówki. Pasażerka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Jak poinformowała rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska, wypadek wydarzył się około godz. 12.30. Doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem. Kierowca osobówki zginął na miejscu, a troje jego pasażerów zostało rannych, w tym dwoje dzieci - powiedziała rzeczniczka.

Dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce powiedział PAP, że kobietę w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Autobusem jechało 25 osób, w tym dwóch kierowców. Prawdopodobnie autokar wracał ze Strasburga. Według policji 11 podróżujących nim osób doznało obrażeń i trafiło do szpitala.

Według straży pożarnej przewoźnik z Białegostoku podstawił na miejsce autokar zastępczy, do którego wsiedli pasażerowie niewymagający pomocy medycznej.

Droga krajowa nr 61 jest zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze dwie godziny.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.