190 tysięcy złotych nie zarobi dzisiaj zarząd transportu miejskiego w Lublinie. Kandydujący na prezydenta miasta Krzysztof Żuk, podjął decyzję, że przejazd autobusami i trolejbusami będzie darmowy. Lublinianie snują podejrzenia, że bezpłatna komunikacja, to jasny komunikat dla wyborców.

Nie widać, żeby było więcej osób na przystankach. Myślę, że to jest dobry ruch Żuka przed wyborami na prezydenta - wyłącznie tak to odbieram - przyznał w rozmowie z reporterem RMF FM Krzysztofem Kotem jeden z podróżujących.

Autobus wyborczy zamiast kiełbasy wyborczej? Ja jestem daleki od tego, by używać tego typu argumentów. Poza tym, tak naprawdę, to nie ma znaczenia, bo akurat komunikacja jest tutaj rzeczą neutralną i nie przekłada się na ocenę władzy. Gdyby tak miałoby być, taka inicjatywa byłaby wcześniej podjęta - przyznał wiceprezydent miasta.

Pomysł jednak nie przyniósł oczekiwanych efektów, bo ciężko jest znaleźć osoby, które przesiadły się z samochodu do autobusu. Nie ma żadnej różnicy. Jak było tak jest - mówią zgodnie kierowcy.