Na linii kolejowej łączącej lotnisko Chopina z Centrum Warszawy wykoleił się pociąg SKM. Nikomu nic się nie stało. Wykolejony skład utrudnia jednak ruch pociągów. Przyczyny wypadku zbada specjalna komisja.

Do wykolejenia doszło o godzinie 14.35, gdy pociąg SKM jadący w kierunku centrum Warszawy opuszczał peron stacji Lotnisko Chopina - powiedział rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe Robert Kuczyński. Jak poinformował, pociąg jechał z niewielką prędkością, a w wypadku nikt nie ucierpiał.

Po zdarzeniu pasażerowie zostali ewakuowani na pobliski peron, a następnie komunikacją zastępczą zostali odwiezieni w kierunku centrum - powiedział rzecznik. Dodał też, że po wstępnych oględzinach nie stwierdzono poważniejszych strat. Wypadek spowodował jednak czasowe utrudnienia w lokalnym ruchu pociągów.

Na linii łączącej lotnisko Chopina z centrum miasta ruch jest całkowicie wstrzymany w obydwu kierunkach. Z utrudnieniami muszą się też liczyć pasażerowie podróżujący na trasach łączących stolicę z Legionowem, Modlinem i Sulejówkiem. Utrudnienia potrwają kilka godzin.  

Przyczyny wypadku nie są znane. Wiadomo, że skład wykoleił się na rozjeździe. Na miejscu jest zakładowa komisja badania wypadków kolejowych.

(MRod)