​Na kolację zabierz psa. Jedna z wrocławskich restauracji nie tylko wpuszcza do lokalu czworonogi, ale przygotowała także specjalne menu dla pupili. Pomysł już przypadł do gustu mieszkańcom, a właścicielka przyznaje, że to wynik jej miłości do zwierząt.

Właścicielka kubańskiej restauracji od zawsze kocha zwierzęta. W lecie przed lokalem wystawiała miskę z wodą, był także specjalny dywan dla czworonogów. Pomysł na stworzenie specjalnego menu pojawił się w czasie rozmów ze znajomym.

Menu składa się z gotowej suchych i mokrych karm, w których do wyboru jest mięso strusia, indyka, wołowina czy łosoś. Uzupełnieniem składników są warzywa.

Sporą popularnością cieszy się cygaro. Pytają - cygaro? Tak cygaro dla psów. Specjalny, suchy pokarm. Klientom pomysł bardzo się spodobał. Byli zaskoczeni, gdy zobaczyli menu. Wiedzieli, że mogą przychodzić do restauracji z pupilem, ale nie wiedzieli, że jest specjalne menu. Przychodzą pies je. Rodzina je i jest spokojnie - mówi Alba Holder Piedra, właścicielka lokalu.

Zaproszenie skierowane jest także do właścicieli kotów, ale w tym wypadku właścicielka prosi, żeby te zwierzęta były w klatkach, by nie chodziły po całym lokalu.

Lokal z kubańską kuchnia jest prawdopodobnie pierwszą restauracją na Dolnym Śląsku, która przygotowała specjalne menu dla czworonogów.

(az)