"Do wybuchu gazu doszło na gdańskich Stogach, w wyniku eksplozji ucierpiała kobieta. Z kolei we Wrzeszczu małżeństwo zatruło się czadem" - poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Gdańsku st. asp. Marcin Karnowski. Poszkodowani trafili do szpitala.

Do wybuchu gazu doszło w domu wielorodzinnym na Stogach w Gdańsku. "Na miejsce pojechało sześć zastępów strażackich. Eksplozja była na tyle silna, że z budynku wyleciały szyby, na szczęście konstrukcja domu nie została naruszona" - powiadomił dyżurny Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Gdańsku st. asp. Marcin Karnowski.

Ucierpiała kobieta, która podczas wybuchu przebywała w mieszkaniu. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Z kolei w budynku we Wrzeszczu dwie osoby zatruły się czadem. "Po otrzymaniu zgłoszenia o podejrzeniu ulatniania się tlenku węgla na miejsce zadysponowaliśmy jeden zastęp. Strażacy użyli mierników, które potwierdziły zagrożenie" - powiedział st. asp. Marcin Karnowski.

Małżeństwo z objawami zatrucia zostało zabrane przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Najprawdopodobniej przyczyną ulotnienia się CO była awaria piecyka gazowego.