Czy będzie na czym usiąść? Czy będzie gdzie zaparkować auto? O to pytają wrocławscy kibice, którzy obserwują budowę stadionu na EURO 2012. Kontrolują bacznie, bo pierwszy mecz na stadionie ma być rozegrany przez Śląsk Wrocław już 14 sierpnia.

Kibice na forach internetowych zastanawiają się, czy to prawda, że pojawiły się kłopoty z montażem krzesełek dla kibiców, a także czy budowa parkingu przy stadionie nie zostanie opóźniona przez wadliwy asfalt.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zapewnia, że wszystko jest pod kontrolą, co nie oznacza jednak, że nie ma kłopotów. Koncówka jest bardzo nerwowa. Każdy, kto wykańczał dom, czy mieszkanie, wie, że te prace końcowe zawsze są nerwowe. - mówi.

Kiedy 14 sierpnia piłkarze Śląska wbiegną na murawę nowego stadionu, na stadionie będą już krzesełka, choć nie wszystkie. Nie będzie natomiast problemów z parkingiem - zapewnia prezydent Wrocławia. Oficjalny odbiór stadionu od budowniczych zaplanowano na 1 dzień lipca. Po tej dacie kibice będą mogli albo przyklasnąć za dotrzymanie terminu, albo gwizdać w przypadku opóźnienia.