Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu na południu Polski. Opady śniegu spodziewane są na Podkarpaciu i w Małopolsce. Śnieg ma zacząć sypać wieczorem.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w sobotę wyniesie od 10 cm do 20 cm, a w Bieszczadach i Beskidzie Niskim do 25 cm. 

Według prognoz w niedzielę ma nastapić dalszy przyrost pokrywy śnieżnej. 

W sumie przez weekend może spaść od 30 cm do 45 cm białego puchu. 

Piątek

W piątek w niemal całym kraju będzie pochmurno. Przejaśnienia wystąpią miejscami w centralnej i zachodniej Polsce. Temperatura wyniesie od 4 stopni powyżej zera na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu, do 6 kresek powyżej zera na Dolnym Śląsku.

W piątek lekkie opady śniegu spodziewane są na Podkarpaciu, na Lubelszczyźnie oraz w województwach świętokrzyskim i zachodniopomorskim.

Wiatr na zachodzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy, na południu kraju miejscami słaby, zmienny. W Karpatach wiatr porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Sobota

W sobotę nadal w całym kraju będzie pochmurno. W zachodniej części kraju spodziewane są opady deszczu, a na wschodzie i południu śniegu.

Temperatura wyniesie od 2 do 4 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na Podkarpaciu. Termometry pokażą tam 2 kreski powyżej zera.