Nie mieliście czasu śledzić najświeższych aktualności? Nic straconego! Mamy dla Was codzienne podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia. Taka była środa!

Po 25 latach Trynkiewicz będzie wolny

Już w lutym na wolność wyjdzie Mariusz Trynkiewicz, morderca czterech chłopców. On dalej będzie zabijał - twierdzi psycholog Teresa Gens. To jest człowiek bardzo inteligentny, miał - o ile sobie dobrze przypominam - około 121 IQ. Ma też typ osobowości kameleona. Potrafi bardzo dobrze wbudować się w rodzaj potrzeb dziecka. Jeżeli będzie miał takie możliwości, to bardzo szybko je wykorzysta - ostrzega. Więcej o przestępcy przeczytasz TUTAJ.

Kamień Pomorski żegna rodzinę policjanta

Rodzina, znajomi oraz mieszkańcy Kamienia Pomorskiego pożegnali policjanta Pawła Jankiewicza, który w Nowy Rok zginął razem z żoną i synkiem. Zło go dosięgnęło wtedy, kiedy się najmniej go spodziewał - powiedział szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. 1 stycznia pijany kierowca wjechał na chodnik, a potem w grupę pieszych. Zginęło sześć osób w tym dziecko. Więcej o uroczystości pogrzebowej przeczytasz TUTAJ.

Halo, tu Cameron

40 minut trwała rozmowa Donalda Tuska z Davidem Cameronem. Konkretów niewiele. Głos w sprawie gorącej linii Polska-Wielka Brytania zabrał minister ds. europejskich Piotr Serafin. Według niego "premier Cameron tłumaczył, że nie było jego intencją stygmatyzowanie Polaków, którzy pracują na Wyspach Brytyjskich. Premier Tusk w odpowiedzi wskazał, że niezależnie od intencji nie możemy zaakceptować wymowy i efektów, jakie mają tego rodzaju wypowiedzi - relacjonuje minister Serafin. Więcej o polsko-brytyjskich rozmowach przeczytasz TUTAJ.

Mam swój honor

Tomasz Kaczmarek poseł Prawa i Sprawiedliwości, zrezygnował z członkostwa w klubie PiS. Wyprzedził w ten sposób decyzję swoich partyjnych kolegów, którzy mieli zdecydować o jego politycznej przyszłości. Wcześniej Jarosław Kaczyński powiedział, że dla Kaczmarka nie ma miejsca w klubie. Nie dam nikomu tej satysfakcji, żeby nazwać mnie zdrajcą - powiedział były agent i jak dodał nie przystąpi do żadnego innego klubu. Pozostanie posłem niezrzeszonym. Więcej o sprawie przeczytasz TUTAJ.

Pogodowe figle

Podczas gdy Stany Zjednoczone i Kanada przeżywają największe mrozy od lat, w północnej Europie pogoda niemal wiosenna. Kwitną kwiaty i drzewa, pory roku pomyliły się również zwierzętom. W Oslo świętowano najcieplejsze Boże Narodzenie od 1937 r., od kiedy zaczęto rejestrować pierwsze pomiary temperatury. Więcej o tym jak pogoda płata figle przeczytasz TUTAJ.

Piłkarskie wyznanie: Jestem gejem

Były reprezentant Niemiec Thomas Hitzlsperger, jako pierwszy znany piłkarz z tego kraju, ogłosił, że jest gejem. Jego wyznanie w najnowszym wydaniu tygodnika "Die Zeit" z uznaniem przyjęli szefowie niemieckiej federacji, politycy i byli koledzy z boiska. 31-letni sportowiec bardzo długo odkrywał, iż jest homoseksualistą. Zaznaczył, że było to dla niego bardzo trudne. Więcej o wyznaniu Niemca przeczytasz TUTAJ.

(ug)