W roku szkolnym 2017/18 uczniowie nie będą mieć zbyt wielu dodatkowo wolnych dni. Okazuje się bowiem, że wiele świąt wypada w weekendy. Sprawdźcie, które dni będą wolne od nauki w szkole.

W roku szkolnym 2017/18 uczniowie nie będą mieć zbyt wielu dodatkowo wolnych dni. Okazuje się bowiem, że wiele świąt wypada w weekendy. Sprawdźcie, które dni będą wolne od nauki w szkole.
Sprawdź, ile wolnych dni bedziesz miał w tym roku szkolnym /Piotr Bułakowski /RMF FM

I choć pierwszy dzwonek zabrzmiał w tym roku wyjątkowo późno - bo dopiero 4 wrzenia - to już w kolejnych miesiącach uczniowie nie będą mogli liczyć na zbyt wiele wolnego. A wszystko dlatego, że święta, takie jak Dzień Nauczyciela, 11 listopada czy Trzech Króli wypadają w soboty.

Pierwszy wolny od zajęć w szkole dzień to 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych. W tym roku wypada w środę.

Z kolei dłuższa kilkudniowa przerwa, czeka Was - drodzy uczniowie - dopiero w grudniu. W okresie Bożego Narodzenia laba trwać będzie od 23 grudnia do 1 stycznia. Chwilę później w całym kraju rozpoczną się ferie zimowe, które w poszczególnych województwach rozpoczną się w następujących terminach:

15-28 stycznia: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

22 stycznia - 4 lutego: podlaskie i warmińsko-mazurskie

29 stycznia - 11 lutego: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

12-25 lutego: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie


Kolejne wolne dni to okres wielkanocny

W 2018 roku święta wypadają dopiero na przełomie marca i kwietnia. Wiosenna przerwa potrwa od 29 marca do 3 kwietnia.

W przyszłym roku nie ma też co liczyć na długą majówkę, ponieważ 1 i 3 maja przypadają kolejno we wtorek i w czwartek. Boże Ciało wypada z kolei w czwartek 31 maja.

Zakończenie roku szkolnego w roku 2018 zaplanowano na 22 czerwca. Do szkoły uczniowie powrócą w poniedziałek 3 września.

(MKam)