Nieznani sprawcy wczoraj wieczorem włamali się do siedziby redakcji „7 Dni Puls Tygodnia” na warszawskim Mokotowie. Nic nie zginęło. Sprawę bada policja - dowiedział się dziennikarz RMF FM.

Do zdarzenia doszło ok. godziny 21.20. Wówczas od firmy ochroniarskiej otrzymaliśmy informacje, że w redakcji został uruchomiony alarm. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że doszło do włamania - mówi Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy, redaktor naczelny "7 Dni Puls Tygodnia".

Na miejscu bardzo szybko pojawiła się policja, która zabezpieczyła ślady pozostawione przez włamywaczy.

Dziwne, bo nic nie zginęło, żaden sprzęt elektroniczny. Zostały za to bardzo dokładnie przeszukane niemal wszystkie szafki i biurka. Wygląda więc na to, że ktoś ewidentnie czegoś szukał - uważa Piotr Nisztor. Nie wie jednak, dlaczego mogło dojść do włamania.

Zajmujemy się kilkoma ważnymi i kontrowersyjnymi tematami, ale nie wiem, czy to włamanie może mieć z tym jakikolwiek związek - dodaje.

"7 Dni Puls Tygodnia" to ogólnopolski przegląd prasy krajowej i zagranicznej ukazujący się na rynku od połowy września bieżącego roku. Oprócz przedruków publikuje też własne materiały.