Matka i córka zamordowane w wielkopolskim Rogoźnie. Na miejscu podwójnego zabójstwa od wtorkowego wieczora policjanci zbierają ślady. Na miejscu jest też prokurator.

Policja nie ma wątpliwości, że chodzi o zabójstwo. 53-letnia kobieta i jej 23-letnia córka zostały znalezione w domu jednorodzinnym późnym wieczorem. Jedna z kobiet leżała na parterze. Ciało drugiej zostało znalezione na piętrze. Obie miały rany kłute.

W budynku przy ulicy Kochanowskiego pracują między innymi technicy kryminalni. Druga ekipa zbiera informacje o tym, kto wczoraj miał kontakt z kobietami i kto mógł mieć powód do zabicia matki i córki.

O znalezieniu ciał poinformowali sąsiedzi.

W domu mieszkała czteroosobowa rodzina - rodzice z córką i zięciem. We wtorek ojciec przebywając poza domem zauważył brak portfela. Nie mógł się dodzwonić do żony ani córki, poprosił wiec sąsiadów o sprawdzenie co dzieje się w jego domu. Ci dokonali makabrycznego odkrycia.

Mąż młodszej z kobiet pracuje za granicą. Policji nie udało się z nim do tej pory skontaktować. Prokuratura chce go przesłuchać, ale na razie nie ma statusu osoby podejrzanej.

(mpw)