Na warszawskim Tarchominie, przy ul. Mehoffera w autobus komunikacji miejskiej linii 133 uderzył pociąg. Do szpitala trafiło 7 osób. 6 z nich to gimnazjaliści. Są lekko ranni. Nie jeżdżą pociągi z Warszawy w stronę Gdańska

Do zderzenia doszło przy podniesionych szlabanach. Teraz policjanci będą sprawdzać czy dróżnik który opiekował się przejazdem nie był pijany i dlaczego nie opuścił szlabanów.

Według rzecznika MZA (przewoźnika, do którego należy autobus) Adama Stawickiego, autobus wjechał na tory po otwarciu kolejowych rogatek, przed nim zdążyły przejechać dwa samochody.

W związku z wypadkiem i brakiem możliwości przejazdu zmianiono trasy auotbusów linii 133 i 152.

Jeden autobus numer 152 kursuje po wschodniej stronie torów na trasie Choszczówka - Białołęka Dworska i zapewnia dowóz do autobusów linii 176 i w pobliże przystanków SKM (Choszczówka i Płudy); pozostałe wozy tej linii kursują po zachodniej stronie torów po trasie Żerań FSO - Modlińska - Klasyków - Fletniowa - Mehoffera - Modlińska i dalej aż do pętli na Żeraniu.

Autobusy linii 133 kursują po zachodniej stronie torów po trasie: Żerań FSO - Mehoffera - Fletniowa - Klasyków - Modlińska - Mehoffera aż do pętli Żerań FSO.