W nocy w Warszawie wybuchł pożar 15-piętrowego bloku przy ulicy Grzybowskiej. Ewakuowano 83 osoby. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Akcja gaśnicza zakończyła się ok. godz. 4.30.

Pożar wybuchł na 13. piętrze na klatce schodowej. Strażakom udało się go opanować ok. godziny 1 w nocy. Na miejsce wysłano dziewięć zastępów straży pożarnej i 38 ratowników. Były cztery zespoły pogotowia ratunkowego, 11 zespołów policji, inspektor budowlany, pogotowie energetyczne, pogotowie gazowe - powiedział mł. brygadier Robert Mazur.

Z budynku ewakuowano 83 osoby. Na ulicę Grzybowską podjechały autobusy, w której mieszkańcy oczekiwali na zakończenie akcji służb.

Osiem osób zostało poszkodowanych, trzy z nich zostały przewiezione do szpitala. Była to kobieta, policjant, który uczestniczył przy ewakuacji mieszkańców, oraz strażak - podkreślił Mazur.

Jak straż pożarna, większość mieszkańców wróciła już do swoich mieszkań - oprócz lokatorów z 13. piętra. Piętro to - decyzją nadzoru budowlanego - zostało wyłączone z użytkowania na czas czynności służb remontowych i dochodzeniowych. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Strzelanina przy supermarkecie w Oklahomie. Są ranni

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.