W środę skoczek Jan Mazoch zostanie przewieziony do Czech – poinformowała rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Anna Niedźwiedzka.

Zakopiańska prokuratura zdecydowała o umorzeniu postępowania w sprawie wypadku czeskiego skoczka Jana Mazocha. Zawodnik, który miał groźny upadek na Wielkiej Krokwi, czuje się lepiej i wkrótce będzie mógł opuścić krakowski szpital uniwersytecki. czytaj więcej

Dopiero w środę rano zapadnie decyzja dokładnie, o której godzinie i ostatecznie jakim środkiem transportu pacjent będzie przetransportowany do Czech. Jednak środowy termin jego wyjazdu może tylko zagrozić gwałtowne załamanie pogody - powiedziała Niedźwiedzka.

Czeski skoczek uległ poważnemu wypadkowi podczas konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Tuż po wyjściu z progu spadł na zeskok, kilkakrotnie odbijając się od niego i stracił przytomność. Po wypadku został przewieziony do szpitala w Zakopanem, a następnie do Krakowa. W poniedziałek krakowscy lekarze poinformowali, że skoczek czuje się dobrze – jest „pacjentem chodzącym”.