Jarosław Kaczyński będzie dziś zeznawał w prokuraturze w sprawie nieprawidłowości w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Jak ustalili reporterzy śledczy RMF FM, lider PiS-u został wezwany na przesłuchanie o godz. 12.30. Chodzi o śledztwo prowadzone przez prokuraturę w Rzeszowie.

Z nieoficjalnych informacji naszego dziennikarza wynika, że Jarosław Kaczyński potwierdził swój udział w przesłuchaniu.

Przypomnijmy, rzeszowskie śledztwo prowadzone jest już od kilku lat. Śledczy próbują wyjaśnić, czy Centralne Biuro Antykorupcyjne przekraczało swoje uprawnienia i fabrykowało dowody podczas słynnej akcji w Ministerstwie Rolnictwa. Chodziło o rzekomą łapówkę, która miała trafić do kierownictwa resortu w zamian za odrolnienie atrakcyjnej działki na Mazurach. Akcja CBA się nie udała z powodu przecieku.

Wszystko to działo się, gdy ministrem sprawiedliwości był Zbigniew Ziobro, a szefem resortu rolnictwa Andrzej Lepper. Jarosław Kaczyński w tamtym czasie był premierem.

W roli poszkodowanych w śledztwie występują Janusz Kaczmarek, były szef MSWiA i Jaromir Netzel, prezes PZU za czasów PiS-u. Obaj panowie - początkowo podejrzani o przeciek, później jednak oczyszczeni z zarzutów - również będą brać udział w przesłuchaniu i zadawać pytania prezesowi Prawa i Sprawiedliwości.