Oszuści znaleźli nowy sposób, żeby wyłudzić pieniądze od klientów banków. Wysyłają oni smsy z informacją o przychodzącym przelewie. Przed naciągaczami ostrzega między innymi mBank.

Oszuści wysyłają wiadomość sms lub e-mail z wiadomością, że zostało zarejestrowane zlecenie wykonania przelewu na nasze konto. W celu jego potwierdzenia potrzebne jest jednak otworzenie załącznika do wiadomości.

Po kliknięciu w plik na naszym urządzeniu instaluje się złośliwe oprogramowanie, które może skutkować przejęciem kontroli nad naszym kontem przez hakerów.

Jeżeli już kliknęliśmy na załącznik, warto jak najszybciej przeskanować komputer programem antywirusowym w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Trzeba też jak najszybciej zmienić hasło do bankowości internetowej, konta pocztowego i do portali społecznościowych.

mBank przypomina też, że nigdy nie wysyła wiadomości e-mail zawierających link do logowania do serwisu transakcyjnego i nie prosi o podanie danych osobowych w czasie logowania. Nie prosi też o wykonywanie przelewów testowych.