Mężczyzna uprowadził 9-letnią dziewczynkę w Lublinie i napastował ją seksualnie. Policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który odpowie za doprowadzenie dziecka do innej czynności seksualnej. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Do 9-letniej dziewczynki na jednej z lubelskich ulic podszedł mężczyzna. Wziął ją za rękę i razem odeszli. O zaginięciu dziewczynki zostali powiadomieni policjanci.

Do poszukiwań dziecka został zaangażowany pies tropiący. Dziewczynka została znaleziona na bulwarze w okolicach Bystrzycy. Była w towarzystwie 54-letniego Mirosława K. z Radomia, który trzymał dziecko za rękę.

Mężczyzna został zatrzymany policyjnym areszcie, a dziecko trafiło na badania do szpitala. Nie posiadało żadnych widocznych obrażeń.

Dziewczynka została przesłuchana przez sędziego w obecności psychologa.


Ze zgromadzonych materiałów wynika, że 54-latek będzie odpowiadał nie tylko za pozbawienie wolności dziewczynki, ale też za poddanie jej innej czynności seksualnej. Policja nie podaje jednak szczeółó ze względu na dobro dziecka.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Za uprowadzenie nieletniego poniżej lat 15 grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a za doprowadzenie do innej czynności seksualnej do lat 8.

Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich rodziców i opiekunów dzieci, by zwracali baczną uwagę na swoje pociechy, a w szczególności, gdzie i z kim przebywają. Uczmy najmłodszych jak zachowywać się wobec dorosłych nieznajomych.