Udane klonowanie ludzkich zarodków, zmiana w oświadczeniu ministra Nowaka i zamieszanie wokół juwenaliów w Poznaniu - to niektóre tematy piątkowych wydań dzienników. Na RMF24 publikujemy przegląd porannej prasy.


"Fakt" donosi o tym, że Katarzyna W., oskarżona o zabójstwo swojej córki, fantazjuje o swoim byłym mężu. Ponoć częściej wspomina o seksualnych uniesieniach, niż o zmarłej córce. Tak przynajmniej zwierza się swoim koleżankom z więziennej celi.

Kolejnym tematem, którym zajmuje się "Fakt", to sprawa marszałka Podkarpacia. "Seksmarszałek na wolności" - grzmi gazeta. Marszałek Podkarpacia oskarżony o korupcję i oferowanie pracy w zamian za seks jest na wolności. Sąd zgodził się na wypuszczenie go za kaucją. Polityk spędza wolny czas na wsi pod Rzeszowem zamiast być w więzieniu. "Fakt" donosi, że to nie jest koniec przewinień polityka. Dziennikarze przyłapali go na tym, że jeździł na rowerze, chociaż, jak deklarował, miał być chory i nawet wysłał do pracy zwolnienie L4.

Jerzy Machajek, doradca ministra Boniego, pił alkohol w poselskim hotelu i niechcący wezwał na miejsce straż pożarną. Na szczęście okazało się, że alarm był fałszywy, a Machajek pijany - jak donosi "Fakt".

Minister Sławomir Nowak, po doniesieniach dziennikarzy, od nowa policzył rodzinny majątek. Przypomniał sobie, że do oświadczenia majątkowego musi wpisać jeszcze samochód za 100 tys. zł i zegarek za 30 tys. zł.

Przełom w klonowaniu

Piątkowa "Gazeta Wyborcza" już na okładce informuje o przełomie, jakim jest uzyskanie pierwszego ludzkiego zarodka z klonowania. Amerykańcy naukowy sklonowali ośmiomiesięczne dziecko, które ma poważną chorobę genetyczną. Metoda budzie wielkie kontrowersje.

Dziennikarze "Wyborczej" zastanawiają się nad tym, czy dojdzie do obrazy Romów. Przytaczają teksty piosenek zespołu "Bracia Figo Fagot", którzy w swoich tekstach wyrażają kontrowersyjne zdania. Koncert tych wykonawców ma się odbyć już wkrótce na poznańskich juwenaliach. Tamtejsi naukowcy protestują przeciwko występowi tego zespołu. Organizatorzy zabawy dla żaków nie mają jednak zamiaru rezygnować z udziału zespołu.

Władze miasta nie reagują na rasistowskie teksty piosenek "Braci Figo Fagot" - donosi "Wyborcza". Sponsorzy juwenaliów także nie mają zamiaru wycofać się z imprezy w Poznaniu, pomimo protestów dziennikarzy z "Gazety".

Zegarek Nowaka w centrum wydarzeń

"Polska Gazeta Codziennie" pierwszą stronę poświęca na zegarek ministra Sławomira Nowaka. Gazeta przypomina politykowi, że złożył błędne oświadczenie, w którym nie wspomniał nic o zegarku i o drogim samochodzie.

Gazeta pisze także o tym, że w Platformie Obywatelskiej jest rozłam z powodu sporo o związki homoseksualne. Zwolennicy liberalnej ustawy nie mogą się porozumieć z tymi, którzy są za konserwatywnym pomysłem na ustawę. 

"Tusk promuje Bieruta" - gazeta donosi, że na stronach internetowych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów można zapoznać się z sylwetkami komunistycznych premierów: Bieruta, Jaruzelskiego i Kiszczaka. Nie ma tam jednak informacji o zbrodniach przez nich popełnionych - oburza się gazeta. "To znaczy, że Tusk traktuje ich działalność, jako swoje dziedzictwo" - stwierdza autor tekstu.