Polityk z otoczenia Donalda Tuska powiedział "Rzeczpospolitej", że nie wyklucza, iż jeszcze przed wyborami dojdzie do zmiany niektórych ministrów. Jest możliwe, że premier pozbędzie się szefa resortu infrastruktury Cezarego Grabarczyka.

Z informacji "Rz" wynika, że gdyby premier zdecydował się zdymisjonować ministra lub ten sam złożyłby urząd, nie powołano by nowego szefa resortu, bo kierowanie nim przejąłby sam Tusk. Taki przypadek miał już miejsce w 2006 r.: premier Kazimierz Marcinkiewicz zdymisjonował ministra skarbu Andrzeja Mikosza i sam sprawował urząd.

Gazeta donosi, że niedawno w Kancelarii Premiera odbyło się kryzysowe spotkanie; omawiano ewentualną rekonstrukcję w rządzie. Donald Tusk ze swoim najbliższym otoczeniem, a także z marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną naradzali się, który z ministrów będzie dla Platformy największym obciążeniem podczas wyborów.

Premier powiedział, że rozważa dymisję Grabarczyka, relacjonuje "Rz" polityk z otoczenia szefa rządu. W kampanii nie będziemy udawać, że wszystko się udało - mówi informator gazety. Największym problemem był bałagan na kolei, który odbił się na notowaniach, a teraz porażka z drogami.

Sytuacja jest wyjątkowa, bo Grabarczyk uchodził za najbliższego sprzymierzeńca Tuska w jego sporach ze Schetyną. Jednak polityczna pozycja może już nie wystarczyć.