W całym kraju panują trudne warunki na drogach, dlatego policja prosi o rozwagę i ostrożność. Apelujemy do tych osób, które jeszcze zdecydują się na powroty ze świątecznych wyjazdów, o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Wyjedźmy wcześniej, przed podróżą sprawdźmy stan naszego auta. Uważajmy na innych kierowców i pieszych - podkreśliła Grażyna Puchalska z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Zobacz również:

  • Osiem osób zginęło a 120 zostało rannych w ponad 90 wypadkach - to bilans Wigilii i pierwszego dnia świąt na polskich drogach. Według policji - jak na razie - to najbezpieczniejsze święta Bożego Narodzenia od wielu lat. więcej

Z policyjnych statystyk wynika, że Wigilia i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia były pod względem liczby wypadków najbezpieczniejsze od lat. W sumie w 92 wypadkach zginęło osiem osób, a 120 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też mniej pijanych kierowców.

Od Wigilii trwa policyjna akcja "Bezpieczny Weekend". Funkcjonariusze sprawdzają m.in. trzeźwość kierowców, prędkość, z jaką jadą, a także stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Więcej patroli jest na dworcach kolejowych i w okolicach kościołów.