Trojaczki - Marta, Wiktoria i Jowita - przyszły na świat w Rudzie Śląskiej. Były wcześniakami, urodziły się w 30 tygodniu ciąży. Dziewczynki są silne, same oddychają, a ich stan jest dobry - poinformował Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej. Jowita ważyła 1480g, Marta 1280g, a Wiktoria 1300g.

W domu Pani Aleksandry Jarząbek-Buły czeka na siostry 4-letni chłopiec. Jest przygotowany na to, że w jego otoczeniu pojawi się trójka niemowlaków.

Matka trojaczków jako pierwsza testuje nowy fotel do tzw. "kangurowania". Wygląda jak zwykły fotel, jednak jego przeznaczenie jest zupełnie inne. Dzięki niemu matka ma lepszy kontakt z dziećmi, przede wszystkim z wcześniakami. Bliski kontakt daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Kangurowanie jest metodą terapii, polegającą na kontakcie "skóra do skóry".

Pierwsze dziecko urodziłam siłami natury, dlatego cesarskie cięcie było dla mnie nowym doświadczeniem, ale już czuję się dobrze - mówi Aleksandra Jarząbek-Buła, mama trojaczków. Na dzieci czekają już łóżeczka i foteliki. My czekamy, aż dziewczynki przybiorą na wadze, w szpitalu spędzamy w mężem jak najwięcej czasu z córkami - dodała.

Rudzki szpital jest znany z odbierania mnogich ciąż. W lipcu urodziły się tutaj czworaczki.

(łł)