Ciało 28-latka wyłowili płetwonurkowie ze zbiornika w pobliżu Kryspinowa pod Krakowem. Poszukiwania mężczyzny zakończono późnym wieczorem w sobotę i wznowiono o poranku w niedzielę. Od wczoraj poszukiwany jest także 25-latek, który kąpał się w krakowskich Bagrach.

Jedno ze zgłoszeń jakie otrzymaliśmy dotyczyło kąpieliska w Kryspinowie - mówi RMF FM Katarzyna Padło z małopolskiej policji. W pobliżu mniejszego akwenu, przyległego do głównego wypoczywał ze swoimi znajomymi 28 letni mężczyzna. W pewnym momencie, po dłuższym korzystaniu z kąpieli słonecznej postanowił popływać. Wszedł do wody i odpłynął na znaczną odległość. Kiedy nie wynurzał się przez chwilę z wody znajomi zaczęli go szukać i powiadomili służby ratunkowe - dodaje. Rano odnaleziono ciało mężczyzny.

Kolejne zgłoszenie odebrali policjanci w sobotę wieczorem z okolic Bagrów. Młodzi ludzie prosili o pomoc w poszukiwaniach 25 - latka, który nie zdołał wypłynąć na powierzchnię i zniknął pod taflą wody - opowiada Katarzyna Padło. Rano w niedzielę poszukiwania zostały wznowione.

Policja przypomina: podczas wypoczynku nad wodą - pamiętajmy o zdrowym rozsądku i zachowywaniu zasad bezpieczeństwa.  Z kąpieli korzystajmy najwcześniej po upływie 30 minut od zjedzenia posiłku, nie wchodźmy do wody będąc pod wpływem alkoholu. Aby uniknąć tzw. wstrząsu termicznego w wodzie, zanurzamy się stopniowo oraz nie kąpiemy się bezpośrednio po dłuższym opalaniu. Dbajmy o bezpieczeństwo dzieci.

(ug)